Hello, September!

5. září 2011 v 0:42 | MaryLove |  Něco jako deníček
Mám moc ráda tuhle část roku, kdy léto končí a začíná podzim, venku je ještě pořád hezky, ale sluníčko už tolik nehřeje, listí mění barvy a vzduch je jakoby jasnější, ostřejší.
Září je pro mě takový malý začátek nového roku, chci do něj vkročit připravená a s čistým listem. Radostně brakuju papírnictví, abych měla nové sešity, gelovky i propisky, ačkoliv mám ještě pořád funkční psací potřeby z minulého školního roku a sešity popsané jen z půlky. Něco mě ale nutí začínat znova, jako bych mohla zcela změnit svou chabou studijní morálku tím, že nebudu pokračovat ve starých sešitech, ale budu si dělat poznámky do těch nových, nepopsaných, pomocí dosud nepoužitých propisek.
Uklidila jsem si pokoj, protože když mám srovnané své věci, mám tak nějak víc prostoru k přemýšlení a líp se mi dýchá (pokud se zrovna nenacházím ve vysoce bohémské náladě, kdy považuju mnou vytvořený chaos za druh pořádku). Nesmírně se těším na všechno, co mi tenhle podzim přinese. Těším se na barevnou přírodu a počasí zahrnující deště a mlhy, na chození do kaváren s kamarádkami i studijní návštěvy knihovny, pití čaje z květovaných hrníčků, čtení knížek a sledování filmů zavrtaná do dek v posteli, mazlení se s kočkou i s mým drahým mazlíkem, nošení punčocháčů a šál, dekorování mého koleního pokoje sušenými růžemi, zapisování poznámek do zbrusu nových kytičkovaných sešitů, zaplétání rozevlátých copů a chození na procházky do parku a po Praze, protože tohle všechno ve mně evokuje podzimní pohodu.

 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama