Únor 2011

Únorový souhrn

26. února 2011 v 22:09 | MaryLove |  Něco jako deníček
Měla bych číst nějakej děsně nudnej text na lexikologii a psát na něj resumé. Fuj. Tak raději napíšu blog, protože se děje docela dost věcí a potřebuju to mít někde zaznamenaný.
Byla jsem s ňufem na zimní dovolené. Čtyři dny na Klínovci na chatě bez tekoucí vody a s problémovými kamny. A stejně to bylo skvělý, protože to bylo s ním a ve sparťanských podmínkách jsem přece jen nacházela cosi kouzelného a romantického.
Koupila jsem si krásný jarní trenčkot, ale jaro nikde. Takže ho budu zarputile nosit i v mrazech a doufat, že se nade mnou počasí slituje.
Začal nový semestr a krutě mě nebaví. Je totálně nefér, že většinu studia se musím pitvat v jazyce, ačkoliv mě mnohem víc baví literatura. Když musím každej tejden psát podělaný resumé na nějakej článek nebo studii a ještě si chystat témata na jazykový seminárky a průběžně si načítat literaturu k tomu, nemám pak už vůbec čas ani energii číst 90 titulů na zkoušku z 19. století a 20 titulů na starší českou literaturu. Jo a ještě vymejšlet téma literární seminárky. A vybírat si téma bakalářky. Jasně, že už ho maj všichni vybraný a nejspíš už to i začali psát, jen já zatím nemám tušení, čím bych se mohla zabývat a hlavně u koho, abych nestrávila třeťák v křeči a strachu z konzultací s vedoucím své práce.
Máme s twinskou hotovej byteček. Je krásný a můžete nám ho závidět, protože byste takovej určitě taky chtěli.
Konec děsně informativního článku o mém životě. A protože jsem teďka doma a nemám nic moc na práci a to resumé se mi fakt nechce psát, tak vás velmi brzo oblažím dalším článkem. Musím přestat ten blog tolik flákat, jinak nebudu mít v důchodu co číst :)

Growing Up

9. února 2011 v 15:54 | MaryLove |  Můj šuplík
Lollipops turn into cigarettes. The innocent ones turn into sluts. Homework goes in the trash. Mobile phones are being used in class. Detention becomes suspension. Soda becomes vodka. Bikes become cars. Kisses turn into sex. Remember when getting high meant swinging on the playground? When protection meant wearing a helmet? When the worst things you could get from boys were cooties? Dad's shoulders were the highest place on earth and mom was your hero? Your worst enemies were your siblings. Race issues were about who ran the fastest. War was only a card game. And the only drug you knew was cough medicine. When wearing a skirt didn't make you a slut. The most pain you felt was when you skinned your knees, and goodbyes only meant until tomorrow? And we couldn't wait to grow up.