Prosinec 2010

Šťastný nový rok

29. prosince 2010 v 15:31 | MaryLove |  Něco jako deníček
Rok 2010 byl totálně na hovno. Všechno se hroutilo, nic se nedařilo. Bilanci dělat nebudu, chci tenhle rok hodit za hlavu a nemuset na něj už myslet. Jen abyste si udělali představu, jaké lahůdky jsem si užila - psychické zhroucení z prvního zkouškového, pocity beznaděje, deprese, rozchod, další deprese, nejistota, nostalgické stavy, stres v dalším zkouškovém, bronchitida, jedna děsně brutální zbylá zářijová zkouška, ze které jsem měla nervy úplně v kýblu a svou zpíčenou náladou jsem oblažovala i všechny kolem sebe, podivní vošousti toužící po mé společnosti, znova něco-jako-bronchitida, vekslák, šílené nálady a myšlenky a ještě jednou deprese z nostalgie. Určitě jsem ještě na něco zapomněla, ale tohle by byl tak v kostce rok 2010. Samozřejmě, že jsem zažila i světlejší momenty, ale skoro žádné si nevybavuju.
Přesto nemůžu celý rok 2010 zcela zatratit. Prosinec se stal nejlepším měsícem za velmi dlouhou dobu a byl celý pohádkový a kouzelný a vydařený. Tenhle prosinec mi dává naději, že rok 2011 nebude tak strašně debilní jako ten předchozí a já se dokonce těším, i když mě zase čeká zkouškové a některé věci jsou na pytel. Nepřestává mě překvapovat, jak si s námi osud hraje. Každopádně jsem teď spokojená, všechno vidím v růžových barvách a možná časem přestanu i mluvit tolik sprostě, jak jsem si navykla během posledních dvanácti měsíců...

Všem vám přeju krásný nový rok, ať vám vyjdou všechny plány a sny, které máte a na Silvestra pořádně zapijte fakt, že rok 2010 končí!

2010

Poslední tři dny

15. prosince 2010 v 1:23 | MaryLove |  Čtenářský deník
Day 28 - Career/life goals

To se pořád mění. Momentálně bych chtěla pracovat v redakci nebo v nakladatelství, ale nejsem kariéristka, takže bych se spokojila i s životem zajištěné manželky a matky na plný úvazek. Holt má račí povaha se projevuje :)

Day 29 - A dream you've dreamt recently

Zdálo se mi, že jsem bydlela v obrovském domě, který svou vnitřní stavbou trochu připomínal Palladium. Půlku toho kolosálního baráku obývala Klárka se sirhonzou a já se zrovna vrátila z nějaké dlouhé cesty, tak mě k sobě pozvali na čaj, abych jim povyprávěla, co nového ve světě. Víc si z toho snu nepamatuju, největší dojem na mě udělala struktura toho domu, který jako by byl celý skleněný... slunce to tam celé prosvětlovalo a všechno zářilo a zcela to překrylo veškerý další děj snu.

Day 30 - Top five things you want to do before you die

Tohle mám velmi dobře rozmyšlené. Kdykoliv mám pocit, že se všechno kolem mě hroutí a sutiny mě zasypou, myslím na to, co všechno chci ještě v budoucnosti udělat.
Chci napsat knihu, která světu něco dá. Chci se provdat. Chci si zařídit pohodlný život v domečku někde na venkově. Chci porodit a vychovat dítě. Chci zajistit svým rodičům bezproblémové stáří.

Day 27 - Five items you'd grab in a fire

12. prosince 2010 v 20:50 | MaryLove |  Můj šuplík
Mám takový nepříjemný zvyk, že si tvořím vztahy k neživým předmětům, takže bych nejspíš v panice ztuhla a nevěděla, co vzít jako první...
Zcela určitě bych popadla svoje Miminko - růžový netbook, ve kterém uchovávám svou tvorbu, fotky, hudbu... všechno, co je mi milé v elektronickém světě. Nedokážu si představit, jak bych se bez Miminka obešla.
Taky mobil, bez toho bych sice fungovat mohla, ale mám ho děsně ráda.
Samozřejmě peněženku - nejen, že v ní mám všechny doklady a důležité kartičky, ale i hromadu hmotných připomínek některých okamžiků a událostí v mém životě. Jasně, že staré účtenky a vstupenky a pasové fotky některých lidí nejsou zrovna cenný majetek, ale bylo by mi líto, kdybych o ně měla přijít.
Ze stejných (sentimentálních) důvodů bych asi chňapla i po svém oblíbeném plyšovém medvědovi, ale jinak si nemůžu vzpomenout, co by pro mě mohlo být ještě tak důležité, abych pro to sáhla do ohně. A zároveň mám neodbytný pocit, že jsem na něco důležitého zapomněla, tak to případně doplním později :D

Day 26 - Book you've read but you didn't like

11. prosince 2010 v 21:28 | MaryLove |  Můj šuplík
Opravdu podrážděná jsem byla z Utrpení mladého Werthera, to mi fakt lezlo na nervy. Taky Jméno růže mě moc neuchvátilo, ale to mohlo být způsobeno spíš tím, že jsem byla moc mladá, abych to dokázala docenit.
Jinak si žádnou takovou knížku nevybavuju, většinou se mi spíš stává, že jsem z knih nadšená. Asi je to tím, jak si knížky vybírám... vím třeba, že mě moc nebaví česká literatura, tak ji až na některé výjimky moc nečtu (to jsem teda bohemistka, co?) a nemůžu ji tudíž ani ztrhat.

Day 25 - Favorite stores to buy clothes from

10. prosince 2010 v 22:43 | MaryLove |  Můj šuplík
Těch je! H&M, Promod, Camaieu, New Yorker, poslední dobou Pimkie... a v zahraničí ráda chodím i do Zary, mívají tam mnohem lepší věci než u nás a příznivější ceny.

Day 24 - If you could change your first name, what would you change it to

9. prosince 2010 v 22:45 | MaryLove |  Můj šuplík
Jsem se svým jménem vrcholně spokojená, ale pamatuju si, že když jsem byla malá, hrozně moc se mi líbilo jméno Anička. Pak jsem si prošla fází, kdy jsem zbožňovala vznešená anglická jména jako Elisabeth nebo Eleanor a pod vlivem Řady nešťastných příhod mě okouzlilo jméno Violet.
Jak už jsem řekla, své jméno bych neměnila, ale kdybych opravdu musela, chtěla bych být Sofie. Možná tak jednou pojmenuju svou budoucí dceru :)

Day 23 - Five words or phrases you use too often

8. prosince 2010 v 21:40 | MaryLove |  Můj šuplík
Naprosto, úplně, totálně, šíleně, tak nějak. To jsou mé stálice, pak se mi občas do slovníku vloudí slovo, které se mi momentálně líbí, nebo hláška, kterou někde zaslechnu a nemůžu se jí zbavit.

Jsem si toho vědoma a příšerně mě to vytáčí, takže po sobě všechno dvakrát čtu a snažím se ta slova nahradit. Kéž bych to mohla dělat i při mluvení :D

Day 22 - If you were a teacher, what subject would you teach

7. prosince 2010 v 20:18 | MaryLove |  Můj šuplík
Češtinu. Jednoho dne možná doopravdy, jestli se mi podaří dostudovat a neseženu nic lepšího :D

Day 21 - What was your best holiday ever

6. prosince 2010 v 22:30 | MaryLove |  Můj šuplík
Bylo mi asi jedenáct let a vypravili jsme se celá rodina autem do Chorvatska. Tatínkova firma tam vlastnila skromnu přímořskou vilku - měli jsme pro sebe celý dům a kus pláže kousek od terasy. Byla to asi jediná letní dovolená, kdy jsem se nechtěla vracet domů, jak se mi tam líbilo. Se sestrou jsme lezly po malých skalách a hledaly vyplavené mořské živočichy, celé hodiny jsme si hrály na soukromé pláži a hrabaly se v písku, abychom nasbíraly plné sáčky mušlí.
Celé dny jsme se cachtaly v moři a kreslily si do svých prázdninových deníčků a nalezené mušličky navzájem směňovaly. Pořád ještě mám ten prázdninový deníček a hrozně mě baví číst si zápisky doplněné kresbičkami a vzpomínat na léto, kdy jsme měli vlastní plážičku a nemuseli se o moře dělit s hromadou turistů.

Day 19 a 20

5. prosince 2010 v 23:33 | MaryLove |  Můj šuplík
Ne prostě, já jsem marná, nedokážu psát poctivě každej den...
Day 19 - Three things you hate doing
Nesnáším řízení auta.
Nesnáším chození po památkách v třicetistupňovém vedru.
Nesnáším ranní vstávání, když vím, že mě čeká odporný, příšerný den.

Day 20 - What would you do if you'd become rich
Kdybych byla opravdu hodně bohatá, koupila bych si zámek a celý bych si ho zrekonstruovala a vybavila. Samozřejmě bych nějaké peníze dala na dobročinné účely a postarala bych se o to, aby lidi v mém okolí, které mám ráda, nijak nestrádali a měli všechno, co potřebují. Hodně bych cestovala a uspořádala bych obří nájezd na své oblíbené obchody s oblečením, abych si obohatila šatník.

Day 17 a 18

3. prosince 2010 v 21:12 | MaryLove |  Můj šuplík
Day 17 - Favorite painter or painting

Abych pravdu řekla, žádného oblíbeného malíře nemám. Nikdy jsem umění moc nesledovala a z toho, co znám, se mi nic nelíbí natolik, abych to mohla prohlásit za oblíbené.
Můžu ale uvést svou oblíbenou ilustrátorku - Beatrix Potter. Její obrázky jsou úžasně roztomilé a pohádkové a barevné... člověk nemůže nemilovat ta rozkošná zvířátka, celá vyfiknutá v kabátku nebo šatičkách.
beatrix

Day 18 - The nicest part of your body

Ačkoliv jsem se sebou hrozně nespokojená, můžu říct, že jsem fakt pyšná na své vlasy. Jsou dlouhé a od přírody medově blonďaté a všichni mi je chválí a zakazujou mi, abych se stříhala :D taky se mi líbí moje pihy a zelený oči, ale vlasy jednoznačně vedou.

Day 10 - 16

1. prosince 2010 v 21:55 | MaryLove
Jsem hrozná. Minulý týden jsem byla nemocná a neměla jsem na blog náladu, pak jsem nemohla nic vymyslet... takže teď doháním resty a přináším všechny chybějící dny. A od teď už to snad nebudu tolik flákat.

Day 10 - Three things that you've done in your life that you regret doing (or not doing)

Lituju promarněných příležitostí a těch je tolik, že nedokážu vybrat jen tři. Lituju, že jsem se víc nevěnovala němčině, že jsem přestala s baletem, že jsem po maturitě nejela někam studovat jazyk, že jsem ve škole nedávala víc pozor...

Day 11 - A sport you love to play or watch

Miluju lyžování, to je asi jediný sport, který mě baví. A ráda koukám i na hokej a na krasobruslení.

Day 12 - What decade do you think you should of been born in

Líbilo by se mi v jakékoliv části 19. století. Nejlíp v Anglii a v nějaké vyšší společenské vrstvě :D

Day 13 - Favorite season and why

Zima! Hlavně teda prosinec. Já prostě zbožňuju sníh a Vánoce a všechno kolem toho...

Day 14 - Something you're addicted to

Kafe.

Day 15 - Five things you're afraid of

Bojím se naprosté tmy, náhlého úmrtí blízké osoby, stísněných prostor, velkého množství lidí ovládaného davovou psychózou a pocitu bezmoci.

Day 16 - What did you want to be as a child

Princezna, učitelka, herečka, spisovatelka, v tomto pořadí. A stále si pohrávám s myšlenkou, že bych třeba jednou mohla být tou spisovatelkou... nebo princeznou.