Suma sumárum

19. května 2010 v 1:39 | MaryLove |  Něco jako deníček
Mám za sebou úspěšně první zkoušku. Ještě mě jich čeká šest. Blah.

V Ostravě máme vodu. Spoustu vody. Povodně. Ve čtvrtek jedu domů a jsem docela zvědavá, jak to tam vypadá. Fotky vypadaly skoro apokalypticky, ale podle mých rodičů to tak zlé není. Konkrétně náš dům je naštěstí v bezpečí na kopečku, jenom nám trochu napršelo do sklepa. Stejně mě to ale děsí, když vidím na fotkách známá místa, jak je pohlcuje špinavá voda. Bojím se o lidi, kteří nemají to štěstí a bydlí třeba přímo u nějakého toku. O své známé, kamarády, spolužáky. Z Facebooku se dozvídám, co se kde stalo, které cesty jsou uzavřené a kdo má místo zahrady jezero.
Mrzí mě, že nemůžu být doma. Byla bych klidnější, kdybych mohla být u toho.
Takhle si sedím v Praze, koukám na všechny ty fotky a chce se mi brečet.

Začala jsem nedávno číst Sever a Jih od Johna Jakese. Teď jsem si dala po první části prvního dílu pauzu na učení do školy, ale nemůžu se dočkat, až se na to zase vrhnu. Hrozně mě to baví. O prázdninách si ještě znova přečtu Jih proti Severu od Mitchellové (vůbec nejsem blázen do knížek o občanské válce :D).

Babička dostala štěňátko bišonka. Jmenuje se Sofinka. Před dvěma týdny to byl neuvěřitelně hodný, trpělivý a poslušný pejsek. Babičce se podařilo z ní za ty dva týdny vychovat zlobivého ďáblíka.
Mluví na ni jako na dítě, zásadně jí neuděluje povely, piškoty jí nedává za odměnu, ale za to, že se "tváří tak nádherně roztomile". Nechává se od ní kousat a honí ji po zahradě, protože Sofinka neposlouchá. Strávila jsem s tím psíkem úplně sama čtyři dny, naučila jsem ji přiběhnout na zavolání, posunula jsem jí spací režim tak, aby vyhovoval mně, pečlivě jsem ji peskovala i chválila. Vypadalo to, že jsme na dobré cestě. Jsem si ale jistá, že babička mou snahu během dvou dnů zase úspěšně pohřbí a Sofinka se znovu stane rozmazlovanou princezničkou.

To by bylo asi všechno, co jsem si sem chtěla zaznamenat, abych měla na konci roku aspoň nějaké ponětí, co jsem na jaře dělala :D
 


Komentáře

1 KlaPi KlaPi | Web | 19. května 2010 v 8:54 | Reagovat

Tvoje babička opravdu z té hodné maličké chlupaté kuličky, kterou jsme jí vezli na začátku května, vychová neskutečného obézního zmetka :D:D Tomu se říká prznění zvířat, ach jo.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama