Seznamy

4. května 2010 v 14:21 | MaryLove |  Něco jako deníček
Skladuju v peněžence několik seznamů. Jeden obsahuje výčet dárků k narozeninám, které bych chtěla (ne, není nekonečně dlouhý, jsou na něm asi čtyři položky a z toho jedna částečně proto, že můj tatínek zbožňuje nakupování elektroniky), na dalším mám zase vypsané doplňky a oblečení, co zrovna sháním (široký bílý pásek, šedomodrý svetr s dlouhým rukávem, tmavě šedé tenisky, malá černá kabelka). Vedu si taky seznam nadcházejících zkoušek a zápočtů, seznam filmů, které chci vidět, seznam pro nákup potravin a hlavně seznam knížek. Ten je asi nejdelší ze všech.
Je úplně hyper super mega vymakaný, rozdělený na "nudné sračky do školy", "nudné sračky, které bezpodmínečně potřebuju ke zkoušce", "oddechové knížky pro volný čas" a "knížky za odměnu". Každý titul, který chci na seznam zařadit, si nejprve vyhledám na stránkách městské knihovny, abych zjistila, jestli ho vůbec mají, případně na které pobočce. Pokud jde o knihu, kterou se chystám číst v nejbližší době, připíšu si k ní písmeno, jež charakterizuje stav knihy (V - ve volném výběru, S - ve skladu, P - na Petřinách). Tento stav se pochopitelně často mění, proto nemá cenu, abych si ho zaznamenávala u knih, ke kterým se dostanu nejdřív tak o prázdninách.
Kdykoliv se ocitnu v knihovně (asi dvakrát týdně), vytáhnu svůj hyper super mega seznam a jdu najisto pro knížky, které momentálně potřebuju. Miluju ten pocit, když si nesu tašku plnou knížek (i když třeba spadají do jakékoliv ze dvou kategorií "nudných sraček") a na koleji pak tlustým fixem na svém seznamu přeškrtnu položky vyzvednuté z knihovny - splněné.
Ráda mám ve svých věcech pořádek a seznamy mi pomáhají mít přehled. Díky nim si nemusím spoustu věcí pamatovat, stačí sáhnout do peněženky pro příslušný papírek a hned vím, co jsem to chtěla. Zvlášť u toho oblečení se mi to vyplácí, protože pak nekupuju nepotřebné kousky, ale jen to, co zrovna opravdu potřebuju (široký bílý pásek je momentálně prostě NUTNOST).
V SISu máme uvedený seznam zkoušek a u každého předmětu je malý červený křížek, který se ve chvíli, kdy zkoušku uděláme a vyučujícího napadne to do SISu zapsat, promění v malou zelenou fajfku. Už jen pro ten uspokojivý pocit, že mám seznam kompletně ofajfkovaný, musím všechny zkoušky co nejdřív dát. Tenhle seznam vlastně podporuje mou (neexistující) studijní morálku.
Hyper super mega seznam knížek je velmi často aktualizovaný a předělávaný, neustále mění podobu. Někdy ho s sebou tahám tak dlouho, až se papír celý umolousá a potrhá a tužkou napsané záznamy se rozmažou. Jindy se pyšním krasopisně sepsaným a barevně označeným listem.
Jednou jsem naklusala do oddělení divadelní vědy se seznamem četby k Mastičkáři a knihovnice vyjádřila přání vidět ten seznam knížek, co potřebuju, aby mi to všechno donesla. Chvilku němě zírala na můj hustodémonsky krutopřísný systém, pak mi věnovala jeden bleskový udivený pohled a mlčky se vrhla do nošení knih na pultík přede mnou.
Tak jsem seznamový úchyl. No a co.
Teď mě omluvte, jdu si vyhledat pár nudných sraček ke zkouškám, které začínají za dva týdny.
A jestli při nich položím život, pohřběte mé seznamy se mnou.
 


Komentáře

1 KlaPi KlaPi | Web | 4. května 2010 v 19:58 | Reagovat

Teda dobře ty, to jsem o svém dvojčeti ani netušila, že jsi tak hustodémonsky krutopřísně organizovaná :)

2 martina2684 martina2684 | 18. května 2010 v 14:57 | Reagovat

Nákupní seznamy oblečení a doplňků mám já osobně úplně nejradši :-D Škoda, že ten na příští 4 týdny je od mé poslední návštěvy Palladia kompletně zaškrtaný :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama