Češi, do toho!

15. února 2010 v 15:34 | MaryLove |  Něco jako deníček
Tak máme první zlatou medaili. Vybruslila nám ji Sáblíková a já z toho mám hroznou radost.
Zimní olympijské hry jsou vám taková zvláštní věc. Ač sportu neholduju aktivně ani pasivně, v období zimní olympiády se ze mě stává sportovní nadšenec. Bedlivě studuju televizní program a pamatuju si přesně, kdy startuje která disciplína, kdo z našeho týmu tam bude a jaké má šance. Vstávám nebo chodím spát v brzkých ranních hodinách, jen abych stihla přímý přenos a viděla všechno na vlastní oči. Rozebírám s tatínkem u televize sporty, kterým absolutně nerozumím a vynáším téměř profesionální názory a rady (sportovní komentátor hadr). Když prohrajeme, jsem zklamaná. Když vyhrajeme, brečím štěstím.
Jsem hrdá na naše sportovce a celé to s nimi prožívám.
Jde asi o to národní cítění - vždycky jsem měla potřebu dokázat cizincům, že Česko není žádná ruská kolonie ani bezvýznamný státeček kdesi na východě. Na olympiádě to za mě dokazují naši reprezentanti.
Navíc mě zimní sporty oslovují mnohem víc než letní. Letní olympiádu neřeším, je pro mě nudná.
Zimní jsou mnohem zajímavější - miluju sníh a zimní aktivity, jako je lyžování nebo sáňkování. Ráda pozoruju krasobruslaře a baví mě sledovat závody na běžkách (hlavně když se někdo vymele).
Samostatnou kapitolou je hokej. Ten vždycky nejvíc prožívám, s tatínkem jsme pokaždé nalepení u televize a skoro nemrkáme, aby nám neušel nějaký gól. Normálně mě hokej vůbec nebere, ale když jde o národní čest, držím palce tak usilovně, že mi během zápasu skoro odumřou.
Mám ráda ten pocit, kdy se celá republika semkne a fandí. Ulice se vylidní, každý sedí u televize a soustředí celou mysl na hru, jako by mohl výsledek ovlivnit pouhými myšlenkami. Těším se, až budeme letos hrát první zápas a já si k tomu dám kafe a budu doufat, že se zopakuje Nagano (tehdejší vítězství je mimochodem moje nejstarší vzpomínka na olympijské hry).
A až olympiáda skončí, medaile budou rozdány a noviny se zase vrátí ke každodenním událostem, já se opět stanu člověkem, který nechápe, co na těch sportech všichni mají.
 


Komentáře

1 KlaPi KlaPi | Web | 15. února 2010 v 19:04 | Reagovat

Blááázne :D:D:D

2 Suzie Suzie | Web | 16. února 2010 v 2:16 | Reagovat

Koukali sme se s pritelem a sablikova byla proste fantasticka...treba vybojuje jeste jednu zlatou :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama