Zpověď sněhofila

18. ledna 2010 v 15:17 | MaryLove |  Něco jako deníček
Začalo to, když jsme se přistěhovali na venkov. Bylo mi deset let a sníh pro mě do té doby znamenal zdroj radovánek, protože v Porubě jsme měli hned za základkou skvělý kopec na sáňkování, ale nic víc.
Až na vesnici jsem si uvědomila, že sníh v lesích a na polích je dočista jiný sníh než ta špinavá břečka ve městě. Výhled z pokoje na zasněženou zahradu mě začal naplňovat radostí a spokojeností, zatímco depresivní poprchávání a holé větve v období zimy bez sněhu ve mně vyvolávaly pocity smutku a beznaděje.
Také jsem se naučila lyžovat a učinila tak nový objev, totiž že kreslit lyžemi ladné obloučky do hladce urolbovaného sněhu mi přináší neskutečné potěšení.
Ačkoliv jsem nikdy sport nevyhledávala, bez lyžování už jsem nemohla být. Sníh se tak pro mě stal nejen estetickým zkrášlením zimního období, ale rovněž prostředkem k provozování jediného uznávaného sportu (válení se v posteli totiž prý není sport), který mě kdy bavil.
A pak jsem na horách zjistila, že ve sněhu se také úžasně leží. Že prašan je měkký a přítulný a že se do něj krásně skáče.
Když jsem u sebe objevila tyto prapodivné choutky a sklony k válení se v čerstvě napadaném sněhu, došlo mi, že jsem tomu zcela propadla.
Stal se ze mě sněhofil.
Hrdě jsem se ke své odlišnosti přiznala ve společnosti plné sněhofobů a mnohdy se setkala s nepochopením, odsuzováním i pohrdáním.
Ale kdykoliv se z nebe začnou snášet ty dokonalé vločky, všechno ztichne a krajinu zasype bílá peřina, zaplaví mne blažený pocit. Příroda se ponoří do ticha, zahrada vypadá jako království ledové vládkyně a já se tetelím při pomyšlení, že se zase mám v čem válet a na co koukat, když se s knížkou a hrnkem kávy uvelebím u krbu.

 


Komentáře

1 Ally Ally | 21. ledna 2010 v 15:34 | Reagovat

:-D:-D:-D
Taky jsem vyznavacka snehu, aspon kdyz mi ze strech nepada na hlavu. A hor a cteni u krbu taky:o). A jestli je na te fotce vase zahrada, tak je ti co zavidet!

2 Puffin Puffin | E-mail | Web | 24. ledna 2010 v 2:24 | Reagovat

Tak takhle popsaný do dokonce i chápu, ač normálně patřím mezi sněhoodpůrce :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama