Ding Dong Merrily on High

19. prosince 2009 v 18:14 | MaryLove |  Něco jako deníček
Konečně mi taky začaly Vánoce. Ne snad, že by mě až do teď vánoční nálada zcela opomíjela - naopak, vánoční Prahu jsem si užila a s twinini jsme byly i na trzích ve Vídni. Ale pro mě to nejsou Vánoce, dokud nejsem doma, nemám kolem sebe zvířata, rodinu a nekoukám na své oblíbené vánoční filmy. Miluju naši domácí atmosféru. Maminka vždycky celý dům krásně vyzdobí, na zábradlí pověsí adventní kalendář, který nám kdysi vyrobila, tatínek se přemůže a hodí na smrček v předzahrádce světýlka a sousedi hlasitě a sprostě nadávají na padající sníh.
Cukroví moc nepečeme, na to máme babičky, ale většinou uhňácáme se sestrou dvě perníkové chaloupky, ze kterých pak nenápadně během ledna odlupujeme sladkosti. V krbu hoří oheň a na nejrůznějších místech se válejí kočky a pes a skepticky nás pozorují, když uklízíme nebo instalujeme stromeček do stojanu.
Každý rok sledujeme se svařákem v ruce stejné filmy a pokaždé nás znovu pobaví a dojmou, hlavně Láska nebeská, na kterou jsme s Klárkou koukaly minulý víkend. Tahle klasika mě nikdy neomrzí.
Letos je to všechno trochu jiné, prosincové přípravy mě minuly a až teď skutečně cítím, že jsou tady Vánoce. Dárky mám dávno nakoupené a napůl i zabalené, pokojíček uklizený a vyzdobený a užívám si to čekání na Štědrý den, které jsem už jako dítě měla raději než samotné rozbalování dárků pod stromečkem. Poslouchám koledy a těším se.
Radost mi kazí jedině vědomí, že musím do Silvestra napsat aspoň tři seminárky a že po bujaré oslavě konce roku u Klárky mi začne zkouškové období.
Teď si ale hodlám aspoň týden užívat sváteční pohodu a klid a na školu vůbec nemyslet.
 


Komentáře

1 Martina Martina | 22. prosince 2009 v 21:56 | Reagovat

Užij si Vánoce a ahoj na té bujaré oslavě konce roku u Klárky ;-)

2 Ally Ally | 24. prosince 2009 v 0:25 | Reagovat

Preju ti krasne Vanoce a uzij si zaslouzeny odpocinek:o).

3 Martina2684 Martina2684 | 18. ledna 2010 v 1:21 | Reagovat

Tahle písnička mi zní v hlavě už od 22. listopadu a pochybuju, že se jí do příštích Vánoc zbavím :D:D:D Ale co, je pěkná :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama