Říjen 2009

Filmy, které mě baví, dojímají a inspirují

25. října 2009 v 0:35 | MaryLove |  Můj šuplík
Je to tady! Další top ten seznam, tentokrát mých nejoblíbenějších filmů.
Nepodělím se s vámi o jejich děj, pouze o svůj osobní dojem. Už dlouho jsem totiž uvažovala, které filmy bych si zařadila mezi svých deset nejoblíbenějších a uvědomila jsem si, že deset je málo. Filmy mám hodně ráda a troufám si říct, že už jsem jich dost viděla. Dala bych dohromady sáhodlouhý seznam filmů, které se mi líbily, jenže jen několik z nich ve mně zanechalo chuť sebrat se a jít něco vytvořit, jen několik z nich na mě zapůsobí znovu při každém dalším shlédnutí.
Takže tady jsou.
A ano, jsem nenapravitelná romantička se sklony k přecitlivělosti a snad u všech těch filmů na konci pláču a zároveň se usmívám :D


Tenhle film mám ráda, protože...

10. Billy Elliot
...Jamie Bell je jako mlaďoučký baleťáček strašně roztomilý a vždycky z něj mám na konci ohromnou radost a jsem na něj pyšná :D

9. Návrat do Cold Mountain
...mám ráda romantické příběhy z období občanské války v Americe a líbí se mi ten brutálně srdceryvný konec.

8. Mrtvá nevěsta
...je to první film od Tima Burtona, který jsem kdy viděla. Šla jsem na to s kamarádkou do kina a měly jsme celý sál jen pro sebe, takže jsme si tenhle krásně dekadentní a burtonovsky vtipný film vychutnaly v příjemně intimní atmosféře.

7. Malé ženy
...jsem vždycky chtěla mít hromadu sester, psát romány a žít v téhle době.
A už jako malá jsem tu knížku měla moc ráda a film je podle mě velmi povedený.

6. Poslední Mohykán
...je to jediný film, kde se mi líbí Daniel Day-Lewis. Celý ten příběh je úžasně romantický (zbožňuju motiv dívky v nesnázích a hrdiny, který udělá vše, aby ji zachránil) a ta hudba je jednoduše geniální.

5. Velká ryba
...se u něj vždycky ponořím do myšlenek o životě a smrti, ale nepociťuju úzkost, nýbrž chuť žít barevněji a šťavnatěji, aby ta smrt na konci měla smysl a byla tečkou za dlouhým pohádkovým příběhem. Trochu jiný film Tima Burtona.

4. Společnost mrtvých básníků
...mladý hlavní hrdina Neil vypadá jako můj ňuf, ale naprosto přesně! A protože mě ten konec právě z tohohle důvodu totálně psychicky rozložil, jenže takovým zvláštně hezkým způsobem.
Celou noc jsem o tom pak musela přemýšlet.

3. Navždy a daleko
...je to tak nádherně pohádkové a romantické, Tom Cruise je rozkošný Ir a mezi ním a Nicole to pěkně jiskří. A samozřejmě je tady ten konec, kdy se člověku chce jít, taky si urvat kus půdy v Americe a začít nový život.

2. Pokání
...je to důmyslně vystavěný příběh o zmařené lásce a celé je to tak hezky natočené, že mám chuť si každou scénu zarámovat a pověsit na zeď.
A chtěla bych takový pokojíček s domečkem pro panenky, jako měla malá Briony.

1. Láska nebeská
...v tomhle filmu je všechno, co by mělo ve filmu mého srdce být. Je už tradicí, že si ho každý rok před Vánocemi pouštím a rozplývám se nad osudy několika lidí postižených láskou.
Vždycky na konci pláču a cítím se z nějakého důvodu strašně šťastná a mám nutkání jít ven a řvát: "Lidi, jsou Vánoce a já vás všechny děsně miluju!"