Září 2009

The Times They Are a-Changin'

22. září 2009 v 21:14 | MaryLove |  Něco jako deníček
Posledních šest let jsem žila skoro pořád stejně. Obklopovala jsem se stejnými lidmi, měla jsem svůj řád, své pravidelné aktivity, kroužky a zájmy.
Teď přišel čas, kdy se všechno změní. Vždycky v určitém životním období ten čas přijde. A je to dobře.
Jsem konzervativní a změny nemám ráda, protože každou považuju za přechod k něčemu špatnému. Nové věci mě děsí, očekávám od nich jen to nejhorší a přistupuju k nim s nedůvěrou.
Už teď je mi jasné, že kolej bude katastrofa, studium mě bude nudit, začne se mi stýskat po domově a nakonec zjistím, že v Praze nikoho nemám a upadnu do deprese.
Ale ta malinkatá optimistka ve mně doufá, že to tak nebude, že se mi krok do neznáma vyplatí a budoucnost bude úžasná a celá růžová, přesně tak, jak si s twinini plánujeme. Spoléhám hlavně na ni a na Adama, že mě nenechají propadnout malomyslnosti a pomůžou mi splynout s Prahou :)
Trávím poslední dny ve svém milovaném pokojíčku, který bych si nejraději sbalila s sebou. Nikdy tady nebylo tak uklizeno, jako teď. Třídím věci na ty "kolejní" a "domácí". Začíná období, kdy se asi budu cítit jako bezdomovec, protože doma budu třikrát do měsíce a kolej za domov nepovažuju.
A hlavně přichází čas, kdy si musím najít nové kamarády, obklopit se novými lidmi.
Nevím, jestli se mám těšit nebo bát, tak jen doufám, že ten životní zlom přežiju ve zdraví, protože jak říkají fotbalisti ze Sakrovce: "Na góly nehleďme. Kdo přežije, vyhraje!"