Červenec 2009

Stručně

31. července 2009 v 15:15 | MaryLove |  Něco jako deníček
Ještě v polovině července mě dostihly dozvuky přijímačkování - dozvěděla jsem se, že mě berou na český jazyk a literaturu. Takový šok už jsem dlouho nezažila :D Měla jsem strach, že to je nějaký error, tak jsem to sem ani nepsala, ale teď už mám doma dopis a je to jistý.
Nakonec se to všechno tak hezky vyvrbilo, že už mám i kolej a to dokonce stejnou, jako moje kamarádka ze školy, takže si nebudu v té velké hlučné Praze připadat tolik sama.
Teď mám týden volna na odpočinek po úmorné dvoutýdenní brigádě, na které se mi povedlo díky nedostatku práce přečíst HP7, Breaking Dawn a Midnight Sun a potom jedu do Jičína a do Prahy.
Srpen mám docela nabitý a to tam ještě musím někam vecpat opožděnou oslavu narozenin s kamarádkami a pár srazů. Blbý je, že v tejdnu, kdy mám volno, se všichni rozhodli jet pryč, takže tady budu tvrdnout sama :D můžu se zdokonalovat v třídění fotek a jiných zábavných činnostech.
Strašně se těším na to přicházející období - stěhování na kolej, zajíždění do vysokoškolského systému, studium něčeho, co mě baví... na druhou stranu mě štve, že po šesti letech na gymplu jsem už měla takový ten status holky z nejstaršího ročníku, mohla jsem předbíhat u obědů a v bufetu a řvát po mladších studentech a teďka začínám zase znova. Opět se na mě budou dívat jako na malou a blbou prvačku :D
Ale má to i výhody. Jak mi kdysi na základce řekla moje kamarádka - nikdo tam ještě nezná moje oblečení, takže budu ve všem neokoukaná! Z toho mám hned lepší pocit :D
Bude to drsné, zničehonic se ze mě stane samostatný jedinec a doufám, že to všechno nějak zvládnu. Připadá mi, že jsem ještě moc mladá na to, abych se najednou odstěhovala na druhý konec republiky, ale někdy to přijít musí a snad to nebude moc katastrofální změna.
Trochu mě děsí, jak ty dlouhé prázdniny ubíhají. Zničehonic je půlka pryč :D a to ještě můžu být ráda, že mám skoro měsíc navíc.
Tož já si jdu ty prázdniny trochu užívat :)

Dcera štěstěny

4. července 2009 v 23:42 | MaryLove |  Čtenářský deník
Isabel Allende
Dcera štěstěny

Tahle kniha patří chronologicky úplně na začátek, před Dům duchů a Sépiový portrét. Někdy si to musím přečíst takhle po sobě, protože se ke mně knihy dostávaly v opačném pořadí, tak, jak byly napsány a myslím, že mi toho spousta unikla.
Ačkoliv je i tenhle román naprosto skvělý a úžasný, oslnil mě asi nejméně z celé volné trilogie. S Elizou Sommersovou jsem se nedokázala ztotožnit tak jako s jinými hrdinkami příběhů Isabel Allende a mnohem zajímavější mi přišla druhá část jejího života, popisovaná v Sépiovém portrétu.
Přesto jsem Dceru štěstěny přečetla jedním dechem (a to jsem si předsevzala, že budu číst jen dvě kapitoly denně) a na konci se dostavil příjemný pocit uspokojení, že to do sebe vsechno hezky zapadlo.

O ničem

2. července 2009 v 16:09 | MaryLove |  Něco jako deníček
Mám za sebou skoro měsíc prázdnin.
Nechápu, jak je to možné, ale nějak si nedokážu vybavit, co jsem celou tu dobu dělala. Občas jsem se sešla se zbytkem třídy, nakoupila pár nových věcí, přečetla pár knížek, něco málo napsala... ale to je všechno.
Jediná větší událost byl příjezd twinini do Ovy na čtyři dny, což jsme si skvěle užily a už se děsně těším, až se v srpnu zase uvidíme :)
Čeká mě šílený červenec plný Španělska a brigády, na což se fakt netěším a pak volný srpen, kdy dooslavím svoje devatenáctiny a chci zajet do Prahy.
Jsem skoro pořád sama doma, protože rodiče jsou v práci a sestra věčně nezvěstná a to mi vyhovuje. Jenom by mohlo být lepší počasí, tyhle bouřky střídající se s vedrem nejsou zrovna vončo.
A příšerně jsem zlenivěla. Jelikož nic nemusím, tak nic nedělám a do ničeho se mi nechce.
Nechce se mi ani psát na blog, ale upatlala jsem nový vzhled, tak si musím postnout aspoň něco, abych ho pokřtila :D

Tak já se jdu zase nudit a sbírat prádlo, aby nám ho vichřice neodnesla.