Červen 2009

Sépiový portrét

10. června 2009 v 18:18 | MaryLove |  Čtenářský deník
Isabel Allende
Sépiový portrét

Tahle spisovatelka je geniální. Kam se na ni hrabe Márquez :D
Zbožňuju její osobité ženské hrdinky, poutavé retrospektivní vyprávění a magicky realistické prostředí Latinské Ameriky.

Prostě radost ze života

9. června 2009 v 15:15 | MaryLove |  Něco jako deníček
Tak jak jsem předpokládala, na anglistiku mě nevzali. Takže teda asi FHS :)
Zažádala jsem si o koleje a doufám, že dostanu nějakou slušnou. A hlavně doufám, že nebude trvat moc dlouho, než s holkama budeme bydlet ve vlastním :D Celkově to bude asi dost zásadní změna, stěhování někam do Prahy a vysoká škola a tak.
Ale to jsou všechno starosti budoucí MaryLove.

Současná MaryLove... žádné starosti nemá, protože MÁ KONEČNĚ PRÁZDNINY!
Je to tak osvobozující, po všech těch nervech a učení a cestování mít volno :) a za dva týdny mám narozeniny a snad přijede twininka. Venku je krásně, svítí sluníčko a mě těší vědomí, že nemusím trčet ve třídě :D cheche, jsem škodolibá.
Poslouchám Backstreet Boys (prožívám návrat do svých dětských let) a baletím po domě a mám ze všeho šílenou radost. Dobrovolně uklízím a vařím a zkrášluju dům a když pak přijdou rodiče domů, vařím jim kafe a celkově se chovám jako nějaká "zoufalá manželka" :D ale když mě péče o domácnost tak baví!
A taky hraju simíky a konečně zase PÍŠU!
Ty jo, je to všechno tak skvělý a úžasný a tralala :D

Jak jsem přijímačkovala

4. června 2009 v 13:44 | MaryLove |  Něco jako deníček
Lidi, to vám byla sranda.
S vědomím, že už jsem přijatá na FHS a tudíž Praha je jistá, jsem se k první zkoušce vydala poměrně klidná. Jako první byla na řadě anglistika, na kterou jsem nějak během posledního půlroku ztratila chuť a hlavně jsem si nedávala naději, že bych to mohla zvládnout, protože jsem na přípravce viděla všechny ty typy, co se tam hlásí a dokonale mi to zničilo sebevědomí.
Takže jsem ten test brala jako takovou osobní výzvu, jak se dokážu prosadit mezi nadrcenejma intelektuálama s alternativním vzhledem a lidmi, kteří přijeli z několikaletého pobytu v Anglii a rovnou se vydali ke zkouškám. Přišlo mi to jednodušší, než test, který nám dávali na přípravce a tak jsem tam něco načmárala a spokojeně zase odešla, abych se sešla s twinini a Dinnym a konečně si užila volného odpoledne.
Druhé přijímačky byly z české filologie a původně jsem si myslela, že to budou ty jednodušší. Haha. Nevím, jestli to byla vážně těžší verze nebo jsem byla tak unavená, protože zkoušky se konaly až ve čtyři odpo, ale dost jsem se s tím natrápila. S vypětím všech sil jsem napsala všechno potřebné a byla ráda, když jsem mohla vypadnout, zase za twinini a hurá do čajky.
Takže jsem domů jela s pocitem, že mám konečně volno, šťastná, že mi začínají prázdniny a že v září nastoupím na FHS. Jo, jenže mně se ta anglistika tak "povedla", že jsem dostala 28 bodů a postoupila k ústní části zkoušky. Která se koná v pondělí, takže musím jet zase do Prahy. Zase absolvovat tu příšernou štreku. A stejně to bude zbytečný, protože bych musela naprosto zazářit u ústní, abych měla minimum pro přijetí.
Jenže vzdát to nesmím, protože rodiče by mě na ten vlak do Prahy posadili klidně i násilím, jen abych to jela zkusit :D a mně se tak strašně nechce. Ale co, snad to nebude horší než na přípravce, kdy jsem šla na pohovor jako úplně první, nepřipravená a s oknem ohledně jakékoliv literatury. A sestavím si ten seznam četby tak, aby se mě zeptali na Austenovou a já mohla chrlit vědomosti, protože jestli se mě začnou ptát na politiku nebo hospodářství, budu se na ně jen mile usmívat.