Poslední zvonění

16. května 2009 v 18:01 | MaryLove |  Něco jako deníček
Včera jsme měli poslední zvonění. Musím teda říct, že se zařadilo mezi ty nejlepší akce, co jsem na gymplu zažila :D vede asi sporťák/tragisťák, skvělý byl stužkáč a i maturitní večírek bude určitě stát za to. Poslední zvonění jsme si všichni užili, vyřádili jsme se, poveselili a byli smutní a dojatí, když se s námi profesoři loučili, připíjeli nám na budoucnost a úspěšnou maturitu a někteří měli i slzy v očích.
Nejvíc mě to překvapilo u fyzikáře, který se nám omlouval za všechna příkoří, co nám způsobil a bylo vidět, že se tak tak drží. U třídní to bylo jasné a stejně tak u chemikářky, to je stará citlivka a naši třídu zbožňuje.
Největší legrace byla asi ráno - od šesti jsme připravovali u všech vchodů prolízačky a překážky pro mladší ročníky, štelovali jsme si lahve s octem a vodou, vytasili rtěnky a vytáhli krabičky na peníze. Všichni naprosto dokonale vyhastrošení, jak je zvykem. Občas vážně nešlo dost dobře rozeznat, kdo za co šel, ale třeba Kristýna byla jasná šerifka v kovbojských kozačkách, s kloboukem na hlavě a hvězdou na hrudi. Přesto ale měli někteří problém ji zařadit, jedna spolužačka se na tu hvězdu chvilku koukala a pak se zeptala, naprosto vážně: "Ty jdeš za Žida?"
V půl sedmé už jsme byli všichni rozmístění na svých stanovištích a mohlo to začít. Každý nešťastník, který přišel do školy, musel prolézt všemi těmi šílenými překážkami, které jsme nachystali, pak zaplatil, nechal se pomalovat a pocákat octem a voňavkou a mohl jít k dalšímu stanovišti u šaten.
Ti primáni jsou rok od roku blbější - co já si pamatuju, maturantům jsem nikdy nedala víc než pět korun, ještě jsem jim to házela v co největších drobácích, odmítla jsem se podrobit nějakému skákání v pytli přes lano a nenápadně jsem proklouzávala s chumlem ostatních lidí.
Ti letošní si nechali všechno líbit a ještě nám ochotně navalili dvacku a svačinku k tomu :D dokonce i pár eur jsme dostali a já si vyžebrala lízátko :D až mi jich bylo líto.
Program jsme měli podle mě hezký, rozdali jsme dárečky profesorům a pak nastoupilo béčko. Bylo jasné, že to budou mít promakané, je tradice, že třída, která pořádá soutěž o pytel s účty z hospod, mívá mnohem lepší program, protože tam mají tu soutěž a musejí si na tom dát záležet. Zatímco my jsme všechno vymýšleli poslední týden, oni už museli mít delší dobu sehnané středověké kostýmy, zbraně a živého koně, se kterým se tam pak promenádovali. Pojali to jako souboj čarodějnice Střední školy (za kterou se bil udatný rytíř Školní řád) a Maturanta, který měl po výhře otevřenou bránu do vysněné říše královny Univerzity.
Oni mají v béčku dost těch nadšenců do dřeváren a středověku, takže to měli fakt dobré, i když ten kůň byl trochu zbytečný a nakonec ještě udělal hromádku přímo před profesory :D
No a pak jsme chodili po třídách a připíjeli a nakonec jsme vyrazili do města ožebračit nějaké ty obyvatele Hlučína. Byli překvapivě štědří, házeli nám i stovky a doustovky, byli milí a vstřícní a ptali se, kdy maturujem a jak se cítíme, někteří se k nám hnali už s připravenýma penězma. Velký rozdíl oproti našim zkušenostem s prodáváním charitativních srdíček a sluníček :D
Penízky jsme si spočítali ve Zlatých časech, což je hospůdka vedle školy (a u vchodu visela cedule s trefným nápisem "Gymnázium Josefa Kainara - Budova B") a vybrali jsme přes devět tisíc, což prý padne na maturiťák.
Akce poslední zvonění byla úspěšnou tečkou za naším šestiletým studiem a abych pravdu řekla, vůbec se mi nechce z gymplu odcházet. Přece jen, kolektiv máme fajn a užili jsme si spoustu zábavy i těžkých chvil, na což budeme určitě všichni vzpomínat :)

 


Komentáře

1 Ally Ally | 21. května 2009 v 16:14 | Reagovat

To jsem rada, ze se ti "naposledy" libilo a patricne jste dochazku zakoncili. Vzdycky mrzelo, ze jsem nemohla potrapit primany, v Praze uz je to v poslednich letech pomalu celoplosne zakazany;-). Ta tykadla jsou roztomila:o).

2 MaryLove MaryLove | 22. května 2009 v 15:50 | Reagovat

Tykadla mi zapůjčila spolužačka - růžová víla, celej den jsem na ně závistivě koukala, tak se nade mnou smilovala a na chvilku mi je dala :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama