Jak si žiju o svaťáku

22. května 2009 v 16:47 | MaryLove |  Něco jako deníček
Tak včera jsem se poprvé fakt učila. Ve dvě přišla Hanka a do sedmi jsme stihly přehledově probrat celej děják a teoretickou část zemáku. Stejně mám pocit, že už si zase nic nepamatuju :D
Na angličtinu dlabu, tam vždycky něco vyoslím a navíc mám dobrou skupinu (tzn. jsem z nich nejlepší), češtiny se taky nebojím a ten zbytek se prostě musím aspoň částečně naučit.
Je to zvláštní, ale baví mě mít svaťák. Tvářím se děsně důležitě, protože jsem ta maturantka a nikdo mě nesmí rušit a otravovat s nějakýma prkotinama, protože se musím učit :D mám volno, takže vstávám ve dvanáct (když to jedna spolužačka slyšela, málem mě rozsápala), piju hodně kafe a koukám na filmy, dočítám knížky a občas mrknu do otázek, aby se neřeklo. Ale v neděli s tím učením fakt začnu.

Zítra má babička oslavu sedmdesátin, takže přijede asi osmdesát lidí a já se sestrou budeme celý den zapřaženy do organizace. Už dneska máme doma blázinec, takže jsem se ráno nechala odvézt do Poruby, že si jako zajedu do centra do knihovny.
Nějak jsem nepostřehla, že se ve městě něco překopává a tudíž mě překvapila výluka a chvilku mi trvalo, než jsem přestala zmatkovat a zjistila, jak se dostat tam, kam chci :D
Ale nakonec jsem do knihovny došla a za odměnu si půjčila Sépiový portrét od Isabel Allende a ještě něco od Toni Morrison (ale oboje si přečtu až po maturitě).
Máti mi řekla, že nebude dělat oběd, tak ať si cestou z knihovny koupím něco v mekáči, ale já neměla vůbec hlad, takže k jídlu jsem se dostala až když jsem byla doma, což bylo někdy ve tři odpoledne. Já snad za ten svaťák ještě zhubnu :D

Venku je celý den krásně, sluníčko, slabý vánek... prostě už léto. Skoro.
Nemůžu se dočkat toho, až bude celý tenhle kolotoč za mnou a já budu mít prázdniny. Mám toho tolik v plánu, už se těším, jak si celé léto užiju :) a navíc vysokou už mám jistou, přišel mi dopis z Opavy, že mě teda berou (aby ne, když to tam je bez přijímaček) a tak stačí zvládnout tu maturitu a bude. No ještě by mohly vyjít jedny z těch zkoušek do Prahy, ale ani Opava není zlá, takže se nebudu nějak stresovat a nechám to osudu.
A teď se asi půjdu zase zírat do otázek.
 


Komentáře

1 KlaPi KlaPi | Web | 23. května 2009 v 17:59 | Reagovat

Pražskej gympl na tebe, čochno.

2 MaryLove MaryLove | 24. května 2009 v 12:06 | Reagovat

Brala bych to, nebyl by tam Rostek :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama