Oh happy day!

12. března 2009 v 22:36 | MaryLove |  Něco jako deníček
Dneska byl nějak podezřele fajn den.
Ráno se mi fakt nechtělo vstávat, očekávala jsem nějakou pohromu. No a hned ze startu, když jsem vykoukla ven z okna, málem to se mnou seklo - venku normálně hustě sněžilo, šílená vánice, jako by byl prosinec a ne březen (ach, kéž by byl prosinec, březen je tak nebezpečně blízko května!).
Takže jsem zase vytáhla šálu ze skříně a vydala se ven zápasit s počasím, abych se dostala do školy. Hned druhou hodinu jsme psali z češtiny. Jaké bylo moje zděšení, když jsem zjistila, že na dvě z deseti otázek absolutně neznám odpověď (jak mám čmuchat, podle kterého pravidla určujeme historický román a co je to italská balada, když jsem si to jen tak zběžně prolétla?).
Naštěstí mě v posledních pěti minutách nějak osvítilo a vyoslila jsem na papír poměrně správnou odpověď, kterou jsem si logicky odvodila a pospojovala z těch drobných úryvků, které se mi vybavily.
Následovala angličtina a zkoušení na maturitní otázky. Dva spolužáci přede mnou si vytáhli culture a favourite english writer, otázky, které by mi sedly nejlépe. A samozřejmě jsem pak byla zkoušená já na tu poslední otázku, travelling, což je podle mě něco děsného. Světe div se, po rozpačitém začátku jsem se chytla a po sedmi minutách mě profesorka zarazila a poslala si sednout.
Že jako prej jednička. To už jsem jen čekala, kdy se něco podělá.
Po němčině jsme měli dvě hodiny literární seminář, kde nám mimochodem bylo oznámeno, že máme jakožto údajní zájemci o literaturu povinnost navštívit v dubnu Maraton čtení, který organizuje hlučínská knihovna a kde bude mimochodem mít autorské čtení i pan Bárta mladší, syn našeho bývalého (naprosto skvělého) ředitele, který teď učí češtinu u sestry na Havlovce. No a pak přišla na řadu moje obhajoba seminárky o Jane Austenové. Krom toho, že jsem ze sebe vypustila totálně skvělou perličku "Shakespeary od soneta", místo "sonety od Shakespeara", mi to docela šlo (aneb jela jsem jak fretka na plný výkon, protože když mluvím o Austenové, je těžké mě zastavit) a paní profesorka mě ohodnotila jedničkou a řekla mi, že mám velmi pěkný projev. To je pokrok od minulého roku, kdy mi jiná profesorka řekla, že se u prezentací a referátů moc hihňám asi už vážně stárnu.
Domů jsem (zase skrz vánici) dolezla akorát tak na Gilmorky a kafčo a pak jsem se jen tak válela, dokud mi ten můj ťunťa večer nezkazil náladu. Měla jsem vědět, že se prostě dneska stane něco debilního každopádně zítra večer jdu na šlusku své kamarádky, která chodila do pokročilých a pak se asi pojede na Stodolní, tak se můžu zase jednou trochu urvat se řetězu
Vezmu si záclonový šaty a svoje milovaný černý lodičky a budu zase s Tomem tančit naši pseudopolku a freestyle valčík, jako minule a zase budeme budit veřejný pohoršení u rodičů, kteří se přijdou podívat na svá tančící dítka a nějaká parta bláznů jim tam jako naschvál skáče po parketě a dupe všem po nohách. Není nad to udělat si občas trošku ostudu.
 


Komentáře

1 Dinny Dinny | E-mail | Web | 14. března 2009 v 12:44 | Reagovat

Jo jo... Shakespeara od soneta je opravdu skvělá že? :-D Asi úplně nejlepší Shakespeara ze všech :-P

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama