Březen 2009

Konkurz na ženicha...

21. března 2009 v 0:05 | MaryLove |  Můj šuplík
...sice už jsem zasnoubená, ale kdybych nebyla, mým manželem by se stal jeden z těchto mužů...
Dovolte mi, abych vám představila svou TOP TEN potenciálních ženichů!

Tento projekt vznikl ve spolupráci s KlaPi
Upozornění: Veškerý obdiv k těmto hercům chovám skrz postavy, které ztvárňují, tudíž je tím moje vnímání jejich skutečných osobností dost zkreslené...

10.
Clive Owen
Jeho vlající plášť v Sin City mě prostě nenechal chladnou. A naprosto miluju, když se v jeho tváři střídají zabijácké výrazy s těmi rošťácky klukovskými!

9.
Ewan McGregor

Tak tenhle hoch nejen že dobře vypadá a v cylindru mu to fakt sekne, ale navíc umí i krásně procítěně zpívat!

8.
Ralph Fiennes

Můj asi nejoblíbenější herec záporných rolí. Jeho Heathcliff je tak skvěle odporná postava, že ji prostě musím zbožňovat. Ralph umí dokonale používat pohrdavé pohledy i rty semknuté zlostí a nenávistí a kdykoliv se dopouští nějakého strašného činu, nedokážu jinak, než prostě okouzleně vzdychat.

7.
James McAvoy

Zezačátku mi nebyl moc sympatický, ale pak jsem viděla Atonement a jestli mě něco vážně bere, kromě chladných drsňáků, kteří se neusmívají, tak jsou to citliví muži, kteří se nestydí plakat (pokud mají samozřejmě vážný důvod, fňukny nebrat).

6.
Milo Ventimiglia

Myslím, že právě u Gilmorek, kde hrál Jesse, jsem si uvědomila, jak jsou přitažliví muži, kterým není cizí nějaká ta rvačka. Přece jen, kluk, kterej se žárlivě pere o svoji holku s někým jiným je sice občas nepříjemnej a časem protivnej, ale stejně, je to celkem romantický... krom toho tenhle se u toho umí i skvěle ironicky ušklíbat a má hezký oči. Jo a můj soused vypadá úplně stejně!

5.
Richard Armitage

Asi ho neznáte. Ale jeho Mr Thornton v North & South je podobného ražení jako Mr Darcy, tudíž okouzlující podmračený muž, který chodí s rukama založenýma za zády a všechny přehlíží bystrým zrakem. Přesto i jeho srdce dokáže rozněžnit dívčina jemné tváře a nebojácných způsobů... Co víc k tomu mám dodat? Snad jen, že bych se s chutí takovou dívčinou stala.

4.
Alan Rickman

Neumím si vybrat, ve které roli mi imponoval víc, jestli jako plukovník v Sense & Sensibility nebo Snape v Harry Potterovi. A to nepočítám hromadu dalších filmů, ve kterých je úžasný (Love Actually, například). Ale jeho plukovník Brandon je mi asi sympatičtější svou galantní uctivostí k ženám a zranitelností, kterou do něj zasela nešťastná láska... Každopádně má Alan tak obrovské charisma, že se stydím za své pubertální poblouznění číslem 3, protože Alan by si zasloužil stát na mém žebříčku o něco výše.

3.
Benjamin McKenzie

Propadla jsem seriálu The O.C.
Dialogy bývají někdy vážně trapné a toporné a snad ani jedna z těch holek tam mi není sympatická, ale stejně na to koukám čistě kvůli němu, jeho psímu výrazu, roztomilému úsměvu a hlavně kvůli jeho rváčské osobnosti. Ach.
2.
Joe Lando

Už když mi bylo šest let a poprvé jsem viděla seriál Dr. Quinnová, věděla jsem, že si chci vzít někoho, jako je Sully. Spolehlivý, trochu samorost, který vždy ví, co má dělat a navíc vás dokáže v každé situaci uklidnit svým mužným hlasem i objetím. Joe Lando zůstává v mé paměti vryt jako nesmrtelný, báječný, kouzelný Sully a jelikož jde o prvního "idola", jakého jsem kdy měla, musí prostě být na druhém místě.
1.
Colin Firth

Ano. Mr Darcy je prostě moje životní láska.
A nejen on, ale snad všechny role Colina, které kdy ztvárnil. Musím ovšem říct, že svůj zamračený výraz Darcyho ze série Pride & Prejudice od BBC už nikdy nepřekonal, ačkoliv si ho udržuje už poměrně dlouhou dobu snad v každém filmu, jaký jsem viděla. Dokonalý gentleman, šarmantní muž, na první pohled chladný, ale uvnitř něžný a citlivý... nemusí se ani prát, aby byl jasným vítězem mého žebříčku. Ovšem pozor, ne, že by to neuměl, v Deníku Bridget Jones předvedl excelentní rvačku, jako elegantní muž v obleku! Prostě... enjoy.
A jako bonus přikládám fotku naprosto legendární scény z P&P - Colin Firth v mokré košili po skoku do jezera (ti, kdo četli Deník Bridget Jones, by mohli vědět).

Tíha budoucnosti

20. března 2009 v 20:05 | MaryLove |  Něco jako deníček
Tak mi přišel první přijímačkový dopis.
Je z Karlovky (fakulta humanitních studií) a ještě ho vlastně nemám, protože když mi ho pošťačka donesla, měla jsem moc práce se spaním a nechtělo se mi jít dopis přebrat, takže si ho musím vyzvednout na poště, což znamená 15 minut chůze z kopečka a do kopečka a na to jsem moc líná. Tudíž se pro něj stavím snad příští týden.
Nicméně z webu už vím, že svoje historicky první zkoušky budu dělat 18.4.2009 v 8:30 v Jinonicích. Zapište si to datum tučným písmem do kalendáře a usilovně na mě v tu dobu myslete, ale ne zas moc usilovně, abych nedostala škytavku .
Už mi to pomalu začíná, to období, kdy bych se asi měla vážně učit a připravovat.
Jenže mně se tolik nechce! Děsně jsem zlenivěla a moje jediná činnost do školy je, že si večer tisknu otázky, abych si je pak ráno v autobuse přečetla. Ale už se to blíží, za měsíc přijímačky, za dva měsíce maturita... musím se donutit, přemoct a občas se i učit.
Ale je to tak těžké, když je člověk nachlazený a unavený a po ránu omdlívá kvůli nízkému tlaku!
Osud se proti mně neustále spikává a kuje pikle, jak mi všechno ještě více ztížit.
A teď mě omluvte, jdu věšet prádlo, protože maminka tvrdí, že mám nedostatek pohybu.

Oh happy day!

12. března 2009 v 22:36 | MaryLove |  Něco jako deníček
Dneska byl nějak podezřele fajn den.
Ráno se mi fakt nechtělo vstávat, očekávala jsem nějakou pohromu. No a hned ze startu, když jsem vykoukla ven z okna, málem to se mnou seklo - venku normálně hustě sněžilo, šílená vánice, jako by byl prosinec a ne březen (ach, kéž by byl prosinec, březen je tak nebezpečně blízko května!).
Takže jsem zase vytáhla šálu ze skříně a vydala se ven zápasit s počasím, abych se dostala do školy. Hned druhou hodinu jsme psali z češtiny. Jaké bylo moje zděšení, když jsem zjistila, že na dvě z deseti otázek absolutně neznám odpověď (jak mám čmuchat, podle kterého pravidla určujeme historický román a co je to italská balada, když jsem si to jen tak zběžně prolétla?).
Naštěstí mě v posledních pěti minutách nějak osvítilo a vyoslila jsem na papír poměrně správnou odpověď, kterou jsem si logicky odvodila a pospojovala z těch drobných úryvků, které se mi vybavily.
Následovala angličtina a zkoušení na maturitní otázky. Dva spolužáci přede mnou si vytáhli culture a favourite english writer, otázky, které by mi sedly nejlépe. A samozřejmě jsem pak byla zkoušená já na tu poslední otázku, travelling, což je podle mě něco děsného. Světe div se, po rozpačitém začátku jsem se chytla a po sedmi minutách mě profesorka zarazila a poslala si sednout.
Že jako prej jednička. To už jsem jen čekala, kdy se něco podělá.
Po němčině jsme měli dvě hodiny literární seminář, kde nám mimochodem bylo oznámeno, že máme jakožto údajní zájemci o literaturu povinnost navštívit v dubnu Maraton čtení, který organizuje hlučínská knihovna a kde bude mimochodem mít autorské čtení i pan Bárta mladší, syn našeho bývalého (naprosto skvělého) ředitele, který teď učí češtinu u sestry na Havlovce. No a pak přišla na řadu moje obhajoba seminárky o Jane Austenové. Krom toho, že jsem ze sebe vypustila totálně skvělou perličku "Shakespeary od soneta", místo "sonety od Shakespeara", mi to docela šlo (aneb jela jsem jak fretka na plný výkon, protože když mluvím o Austenové, je těžké mě zastavit) a paní profesorka mě ohodnotila jedničkou a řekla mi, že mám velmi pěkný projev. To je pokrok od minulého roku, kdy mi jiná profesorka řekla, že se u prezentací a referátů moc hihňám asi už vážně stárnu.
Domů jsem (zase skrz vánici) dolezla akorát tak na Gilmorky a kafčo a pak jsem se jen tak válela, dokud mi ten můj ťunťa večer nezkazil náladu. Měla jsem vědět, že se prostě dneska stane něco debilního každopádně zítra večer jdu na šlusku své kamarádky, která chodila do pokročilých a pak se asi pojede na Stodolní, tak se můžu zase jednou trochu urvat se řetězu
Vezmu si záclonový šaty a svoje milovaný černý lodičky a budu zase s Tomem tančit naši pseudopolku a freestyle valčík, jako minule a zase budeme budit veřejný pohoršení u rodičů, kteří se přijdou podívat na svá tančící dítka a nějaká parta bláznů jim tam jako naschvál skáče po parketě a dupe všem po nohách. Není nad to udělat si občas trošku ostudu.

Docela hezká neděle

8. března 2009 v 23:25 | MaryLove |  Něco jako deníček
Dneska bylo nádherně jarní počasí. Od rána svítilo sluníčko a to tak hřejivě a teple, jak svítí na jaře. Tatínek se rozhodl, že po obědě si dáme další cvičnou projížďku v mém autíčku, což mě celé dopoledne nervovalo, protože jsem se už viděla, jak zase způsobuju hypotetické nehody a chcípá mi to uprostřed křižovatky, jako v sobotu, když jsme jezdili asi tři hodiny po Hlučíně a Ostravě.
Ale kupodivu se mi dneska jelo skvěle. Dokonce mě to i celkem bavilo
Užívala jsem si, když jsem osmdesátkou frčela z obce do obce (kde jsem samozřejmě zpomalovala, protože já dodržuju předepsanou rychlost, narozdíl od 90% řidičů, co jsem si tak stihla povšimnout...), sluníčko svítilo, rádio vyhrávalo, prostě paráda. Jeli jsme pro babičku a pak zase k nám domů (babička se celou desetiminutovou cestu úpěnlivě modlila) a doma mi pak tatínek podal zhodnocení naší vyjížďky, že jsem se teda jako zlepšila a v dubnu už snad budu jezdit do školy.
Já se musela usmívat, když jsem viděla, jak ho to baví, udílet mi své rady zkušeného řidiče, řekla bych, že se těšil, až si konečně udělám řidičák jen proto, abychom pak spolu jezdili po okolí a on mi mohl říkat různé příhody ze svého ježdění v mém věku a jak ho dědeček učil, stejně jako on teď učí mě.
Ježdění s taťuldou je mnohem lepší, než v autoškole. Cítím se jistější a zodpovědnější a mám z toho větší radost, protože taťka mě i chválí, zatímco Pepa jen občas řval a hlavně byl strašně cimprlich na tu svoji fabku, takže když jsem dlouho držela spojku nebo bouchla dveřma, hned vypěnil.
Doma jsem si udělala zasloužený čaj s mlíkem a dala jsem si na něm fakt záležet, nedělala jsem ho jen z pytlíku, jako obvykle, ale z toho sypaného, co mám z Anglie a měla jsem ze sebe dobrý pocit, že jsem tak šikovná a umím celkem řídit, ačkoliv jsem absolutně neautomobilový člověk.
Už jsem si i vypěstovala vztah ke své oktávince, vymýšlím jí jméno a na klíče od auta si dám přívěšek s plyšovým medvídkem, který mi maminka koupila za první jízdy v autoškole

(obrázek: http://www.deviantart.com, by AtariOutlaw)

Něco o škole

8. března 2009 v 0:23 | MaryLove |  Můj šuplík
seminko (19:00:34 7/03/2009)
*odkaz na fotku našeho češtináře*
seminko (19:00:40 7/03/2009)
divej ten pronikavy pohled!
Angie (19:00:48 7/03/2009)
vsimla jsem si :D
Angie (19:01:00 7/03/2009)
takhle se na me dival v patek, kdyz me zkousel :D
seminko (19:01:09 7/03/2009)
:-D:-D:-D:-D:-D:-D
seminko (19:01:14 7/03/2009)
a co jak?
Angie (19:01:39 7/03/2009)
dal mi ctyrku a jeste se blbe tlemil, jak me dojebal :D
Angie (19:01:58 7/03/2009)
jako vsichni rikali, ze to na ctyrku rozhodne nebylo, ale tak proste Rostek no
seminko (19:02:03 7/03/2009)
to si delas srandu... a co sis vytahla?
Angie (19:02:16 7/03/2009)
burice
Angie (19:02:19 7/03/2009)
dvanactka
Angie (19:02:28 7/03/2009)
jako ja jsem to fakt moc neumela, ale porad jsem mluvila
Angie (19:02:56 7/03/2009)
holky rikaly, ze cekaly ze dostanu tak dvojku nebo trojku
seminko (19:05:22 7/03/2009)
ale tak on byl asi nasrany z te predchozi hodiny.... on umi byt svinak kdyz chce... jako treba zuzka jak dostala 4 to jsem tez nezachapala...to bylo na basu... ale tak aspon mame vyzkousene ze basy fakt nedava
Angie (19:05:47 7/03/2009)
no jako Filip treba taky dostal 4 a rekla bych, ze rozhodne nemam projev ani znalosti jak Filip
Angie (19:05:59 7/03/2009)
ja nevim, asi se zacnu chovat jako retard, on z toho ma same vyhody :D
seminko (19:06:02 7/03/2009)
no tak ja nevim co dela...
seminko (19:06:05 7/03/2009)
:-D:-D
seminko (19:06:10 7/03/2009)
no to ma...
Angie (19:06:30 7/03/2009)
ja jsem chvili myslela, ze toho Rostekmana srazim ze schodu, jak me nastval :D
seminko (19:06:38 7/03/2009)
:-D:-D
seminko (19:06:59 7/03/2009)
on ale byl podle me nasrany z te nasi pulky jak tam byli jenom tri
Angie (19:07:28 7/03/2009)
je to mozne
Angie (19:07:36 7/03/2009)
a nebo me nema rad :'(
Angie (19:07:49 7/03/2009)
asi mu vadi, ze se mu s kristynou smejeme...
seminko (19:07:55 7/03/2009)
:-D:-D
Angie (19:07:58 7/03/2009)
a ze si v seminari z dejaku nedelam zapisy a misto toho pisu smsky
seminko (19:08:03 7/03/2009)
fakt??
seminko (19:08:10 7/03/2009)
no tak to asi leccos vysvetluje
Angie (19:08:15 7/03/2009)
ale ja myslela, ze kdyz se mi podiva do mych zelenych oci, pozna, co k nemu citim
seminko (19:08:22 7/03/2009)
:-D:-D
seminko (19:08:53 7/03/2009)
asi neumi cist myslenky jako Edward... nebo to snad ani videt nechce
seminko (19:08:54 7/03/2009)
!!
Angie (19:09:15 7/03/2009)
ranil me city
seminko (19:09:33 7/03/2009)
to mu ale nedarujem!!! zlomene srdce se nepromiji!
Angie (19:09:49 7/03/2009)
a jeste navic moje!
Angie (19:10:12 7/03/2009)
kdyz me vyvolal, chvilku jsem uvazovala, jestli sebou nemam pro jistotu slehnout o zem
Angie (19:10:25 7/03/2009)
ze by se ke mne treba prihnal a zacal mi davat umele dychani
seminko (19:10:31 7/03/2009)
ale pytel mela jsi mu omdlit do naruce!!
seminko (19:10:46 7/03/2009)
zis to si neumim predstavit ze by byl martin tak muzne duchaplny
Angie (19:10:53 7/03/2009)
"Ja.. ach... omdlevam!"
Angie (19:10:57 7/03/2009)
a on by jeste uhnul :D
seminko (19:11:15 7/03/2009)
:-D:-D:-D
seminko (19:11:43 7/03/2009)
to je docela dobre mozne pripadne by radsi utikal pro erudovanou pomoc nez by sam zakrocil
Angie (19:11:54 7/03/2009)
treba pro pana Sulu
Angie (19:12:00 7/03/2009)
kdyz je to ten vrchni bezpecak
seminko (19:12:01 7/03/2009)
:-D:-D:-D:-D:-D
seminko (19:13:00 7/03/2009)
ten si predstav jak by ses probouzela ze mldob, kolem nebeske svetlo a zare a nad tebou oblicej tveho zachrance obklopeny svetlem.... tvuj andel, tvuj rytir, tvuj spasitel....tvuj fyzikar!
seminko (19:13:13 7/03/2009)
a jeste k tomu milan:-D:-D
Angie (19:13:25 7/03/2009)
to by bylo jak z romantickeho filmu :D
Angie (19:13:49 7/03/2009)
"Ach Milane, muj udatny hrdino!"
seminko (19:15:03 7/03/2009)
:-D
seminko (19:15:14 7/03/2009)
s tim jeho hematomem uprostred hlavy:-D
Angie (19:15:36 7/03/2009)
To by taky bylo prvni, co bych z nej uvidela po probuzeni z mdlob :D
Angie (19:15:41 7/03/2009)
a podle toho bych ho identifikovala :D
seminko (19:15:50 7/03/2009)
a omldela zas:-D
Angie (19:15:54 7/03/2009)
:D:D:D:D:D
Angie (19:16:03 7/03/2009)
a jeste by do toho mela hrat nejaka tahla melodie
Angie (19:16:09 7/03/2009)
a Maruska by mohla zpivat
seminko (19:16:15 7/03/2009)
jo:-D
Angie (19:16:18 7/03/2009)
a cele by se to mohlo jmenovat Muzikal ze stredni: Zakazane lasky
seminko (19:16:24 7/03/2009)
:-D:-D:-D


Spousta převratných novinek

5. března 2009 v 19:26 | MaryLove |  Něco jako deníček
Tak se mi zdá, že přišlo jaro. Dneska jsem ze šatníku po dlouhé době vytáhla sukni, abych všem své zdání demonstrovala a nerozházelo mě, ani když se ve čtyři hodiny nádherně rozpršelo. Jak poznamenala spolužačka, kdykoliv já si vezmu sukni, je jedno, jaké je počasí, ale stoprocentně začne pršet. Nejspíš to nějak přivolávám.
Každopádně celé dopoledne krásně hřálo sluníčko.
Příchod jara s sebou nese i jisté problémy. Předně, za tři měsíce touhle dobou už budu mít po maturitě. Nějak moc se to blíží a asi už bych se vážně měla učit. Všichni ve škole vyšilují a mávají kolem sebe maturitníma otázkama a profesoři nás stresují a píšeme spoustu písemek z nematuritních předmětů, protože nás chodí na vyučování čím dál míň. Někteří přijdou jen na semináře, protože tam se probírají věci k maturitě a na normální výuku kašlou. Já se zatím s absencí držím, i když občas taky úmyslně zaspím, nebo prostě nejdu, jelikož se mi nechce. Ono když je člověk už v posledním ročníku, profesoři nad lecčím přimhouří očko
Asi tak před dvěma měsíci jsem dostala povolení zabíjet, jak já říkám, ostatní to pojmenovávají řidičák. Od zkoušek jsem neřídila a ani jsem neměla potřebu, protože na silnicích není bezpečno a já opravdu nechci nikomu ublížit. Nicméně tatínek tvrdí, že to chce jen praxi a tudíž mi nechal oprášit autíčko, které koupil speciálně proto, abych ho obouchala během své praxe. V sobotu chce se mnou jet na moji první jízdu. Bude to katastrofa. Řízení mi nešlo, ani když jsem měla vedle sebe instruktora, který mohl kdykoliv napravit moje chyby. Navíc jsem jezdila fabií a teď mě chtějí posadit do oktávky! Zkrátka a dobře, moc se na to netěším, ale co se dá dělat. Musím tatínkovi vyvrátit jeho ztřeštěný nápad, že ho budu vozit někam do Havířova na jeho srazy s přáteli.
Taky jsem si dneska všimla, že mám nějak dobitý mobil. Což o to, já se s technikou zrovna nemazlím a mám pocit, že tahle růžová Nokia mi už i spadla z balkonu (ale jen do trávy) a občas s ní hodím trochu prudčeji na zem, ale nikdy mi nepřišlo, že by jí to nějak ublížilo. Až teď jsem postřehla, jak je celá oprýskaná a že mám displej nějaký rozviklaný a uvědomila jsem si, že se k ní budu muset začít chovat lépe. Přece jen, už jí jsou skoro dva roky.
To by bylo pro dnešek asi vše (historkou o záchvatu smíchu v němčině vás nebudu zatěžovat) a teď jdu dopsat smsku svému snoubenci, odporně vytíženému učením