Únor 2009

Začíná mi víkend

26. února 2009 v 17:41 | MaryLove |  Něco jako deníček
Po dvou týdnech volna byl v pondělí trochu šok vrátit se do školy. Takový šok, až mě z toho rozbolela hlava, dostala jsem teplotu a v úterý jsem zůstala doma. Každopádně ty tři dny z tohoto týdne, kdy jsem byla ve škole, se psaly písemky, zkoušelo se na maturitní otázky a myslím, že celá třída začíná trochu šílet. Všichni jsou celí bez sebe ohledně vyúčtování ze stužkáče, který proběhl v prosinci, jelikož jsme do toho všichni nastrkali spoustu peněz a nikdo neví, na co to vlastně padlo.
Zmatek nad zmatek. Navíc se teď platí třídní trička (můj návrh na růžová neprošel, takže má půlka třídy červená a druhá půlka modrá) a taky fotky na tablo. Fotit se jdeme zítra (místo školy), bude to ve stylu 60. let (hurá, ať žije originalita) a opět se kolem toho všichni hezky pohádali, ale já tam naštěstí v té době nebyla, takže jsem tomu ušla a můžu si akorát stěžovat, jak blbě to všichni vymysleli
My holky se budeme fotit v červené široké čelence (přesně ten typ, co mi nesluší) a kolem krku budeme mít úchvatné červené plastové korále. No vážně, jak se někomu může líbit móda 60. let? Je to holý nevkus. A červená barva mi nesedí k obličeji. Spolužačka dneska přinesla látku, kterou budeme mít omotanou kolem hrudníku, abychom byly nějak sjednocené a je to hrůza. Něco zářivě červeného s bílýma puntíkama. Všichni na to zírali jak zjara. Jsem vážně zvědavá, jak se ty fotky povedou.
Už mě to někdy fakt šnorchlí. A jestli mi to nebude slušet, tak se just nechám vyfotit znova v korunce a s paraplíčkem a tu fotku si dám na tablo, i kdybych se měla vloupat do lékárny a vlastnoručně to vyměnit.
No fakt se těším, až se začne řešit maturitní večírek, to se zase sežerem

Sněžinkááá!

22. února 2009 v 19:44 | MaryLove |  Něco jako deníček
Tímhle radostným výkřikem jsem poslední týden otravovala své bližní poměrně často.
Vypravili jsme se totiž s rodinkou a známými do rakouských Alp, což je mému srdci velmi blízká oblast.

Funěti sám

14. února 2009 v 2:42 | MaryLove |  Můj šuplík
Jedna ze skutečných perel konverzace mě a KlaPi, aneb když se v noci nudíme...

Jane Austenová

13. února 2009 v 18:22 | MaryLove |  Čtenářský deník
Dílo

Austenová je představitelkou tzv. rodinného románu (domestic novel), ve kterém věrně líčila život své společenské vrstvy a všechny nešvary a zvyklosti, se kterými se osobně setkala.

Znamení Raka

12. února 2009 v 20:01 | MaryLove |  Můj šuplík
(22. červen - 22. červenec)
Znamení: vodní
Vládce znamení: Měsíc
Povaha: flegmatická
Barva: stříbrná, bílá
Kov: stříbro
Kameny: jaspis, korál, karneol, diamant, chalcedon, opál, smaragd, perly
Rostliny: mák, bříza, konvalinky
Zvířata: zajíc, kočka, labuť, krab, žába

Slavné osobnosti ve znamení Raka:
Louis Armstrong, Ingmar Bergman, Julius César, Ernest Hemingway, Jindřich VIII., Gina Lollobrigida, Marcel Proust, Rembrandt, John D. Rockefeller, Nelson Rockefeller, Richard Rodgers, Barbara Stanwycková, Ringo Starr, Henry D. Thoreau, vévoda z Windsoru

Charakteristika (podle L. Goodmanové)
Krunýř Raka je pancířem, který ukrývá jemnost, nesmělost a psychickou i fyzickou citlivost lidí, kteří se v tomto znamení narodili. Tito lidé jsou převážně citově založeni a mají mimořádný smysl pro domov a rodinu. Jejich charakter je spíše zasněný, sentimentální, obdařený bohatou fantazií. Nejlépe se cítí a rozvíjejí v úzkém rodinném kruhu, domově a rodném kraji. Projevuje se u nich proměnlivost a neklid. Často mění své nálady i názory. Raci jsou ochotni se obětovat pro své bližní. Snaží se pomáhat jak nejlépe dovedou. Někdy mají sklon k pohodlnosti, která se může vyvinout až v úplnou lenost. Jsou chápaví a mají velmi dobrou paměť. Někdy bývají sobečtí k cizím lidem. Jejich vadou je neklid a netrpělivost.
Raci jsou smyslné a láskyplné znamení. Jsou emocionální, nespokojí se s povrchními vztahy a sex považují za důkaz lásky. Jsou nejspokojenější, když mají stálého a spolehlivého partnera. Do jisté míry na něm bývají závislí. Raci mívají přirozený sklon k věrnosti. Velmi těžce prožívají případný rozvod. Ženy - Raci jsou ideální, věrné manželky, dobré hospodyně a matky. Své děti často milují více než manžela.
Nenechte se ošálit jejich skromným vystupováním. V skrytu duše jsou rádi středem pozornosti. Nenajdete Raka, který by vášnivě hledal slávu (nehledá nic s opravdovou náruživostí), ale rozhodně se před ní nebude schovávat. Má mnohem větší sklon se oddat potěšení z aplausu než před ním utíkat. Raci se sice mohou před jistými věcmi ukrývat, ale můžete si být jisti, že uznání k nim nepatří.
Rak se dovede utápět v depresi hlubší než dno oceánu. Ačkoliv své obavy dobře skrývá bláznivým lunárním humorem, zůstávají přítomné a straší ho ve dne v noci bezejmenným nebezpečím, které na něj číhá ve stinných zákoutích. Pesimismus je vždy nablízku, vždy připravený překazit báječné rozlety fantazie.
Raci natolik ovládají svou obrazotvornost a jejich nálady jsou tak intenzivní, že je můžete také pocítit. Jejich imaginace se zmocňuje radosti i zoufalství, hrůzy i soucitu, smutku i extáze a rychle si každou emoci ukládá do výborné paměti. Každá zkušenost je vryta do srdce, jako je fotografie zachycena na negativu. Nikdy nezapomenou na lekce, které jim život uštědřil, ani na lekce, které dějiny naučily lidstvo. Rak má úctu k historii a obvykle je v hloubi duše vlastenec. Historické postavy ho fascinují stejně jako jeho předkové. Často sbírá starožitnosti a minulost v něm vzbuzuje neukojitelnou zvědavost. Svým způsobem je duševní archeolog, který neustále vykopává víc a víc úžasných faktů.
Je také studní tajností. Lidé Rakovi automaticky svěřují svá tajemství, ale jeho citlivě naladěné emoce již stejně odhalily, co mají na srdci. Rakovo soucítění je hluboké a silně intuitivní. Asi neexistuje tajemství, které by zcela neobnažil, má-li o to zájem. Typický Rak nerad hovoří o svém soukromém životě, ale s potěšením si poslechne o vašem, protože jeho představivost mu umožní doplnit si lehce části, které jste vynechali. Málokdy však soudí. Pouze shromažďuje, absorbuje a odráží fakta.
Rakovy emoce mohou být silnější než jeho fyzická síla. Starosti a obavy mohou vést k tomu, že onemocní, a veselá nálada ho může uzdravit. Často se bojí finančního krachu nebo ztráty někoho, koho citově potřebuje. Je-li ohrožen jeho pocit bezpečí, ať v bance nebo v srdci, může se propadnout do deprese, která podvědomě vyvolá chorobu nebo zranění.

Žena Rak
Nedělejte si iluze. Ze začátku vám bude dělat potíže se rozhodnout, jestli je vaše dívka Rak něžná měsíční víla nebo potřeštěná holka. A nakonec to stejně nebudete vědět.
V deštivé sezóně vás utopí ve svém smutku. Když se slunce opět vynoří zpoza mraků, odrovná vás smíchem a dojme vás svou něhou. Její nálady se podobají starým němým filmům, kde se prolíná hysterický humor s krvákem a celý příběh doprovází živá hra na piano. Někdy je melodie svižná a veselá, potom se stává melancholická a smutná. Hudba je rozmanitá, aby se hodila k daným situacím, nikdy není monotónní. Tak je to i s dívkou ve znamení Raka. Je trochu bláznivá, trochu smutná a má ohromnou představivost. Také ví, jak uspořit nějaký ten peníz.
Jak víte z ostatních znamení, málo žen je dokonalých. Dívka Beran je neustále v běhu a sama si chytá taxíky a mlátí hlavou proti zdi, dívka Střelec šokuje svou prostořekostí, dívka Štír vás může polekat, Blíženkyně je rozmarná, Lvice příliš hrdá a tak dál. Ženy narozené v Raku normálně nemají žádnou z těchto chyb.
Buďte milý k její matce, nebo vám to nikdy neodpustí. Matka je dáma, se kterou podle ní nikdo nesmí zacházet špatně. Smysl pro humor se u této dívky příliš nevztahuje na vtipy o tchyních. A nikdy nečtěte její diář. Stejně má na něm zámek. Raci si rádi udržují tajemství. O zpovědi zrovna nestojí, pokud se ovšem nechcete zpovídat vy.
Vaše kráska je posedlá obavami. Má strach, že není dost hezká, že není dost chytrá, že není dost mladá nebo dost stará. Ani když má postavu jako Venuše Milétská, obličej jako trojská Helena a mozek jako Aristoteles, nic se na tom nezmění; stejně se bude cítit méněcenná. Ujistěte ji, že je mladá, krásná, zasnoubená a že má vás. Když jí to řeknete asi tak dvacetkrát za den, možná to začne trochu účinkovat. Její nálada se změní průměrně čtyřikrát do měsíce s každou měsíční fází včetně malých výkyvů dvakrát denně podle přílivu a odlivu. Do jisté míry je předvídatelná jistým nepředvídatelným způsobem. Může vás tím fascinovat, ale zároveň tak neuvěřitelně rozčilovat, že máte chuť ji praštit. V jedné ze svých nejčernějších nálad může mít dokonce obavy, že není dobrá kuchařka, což je naprosto směšné, protože proti typické ženě Raku vypadá francouzský šéfkuchař jako seržant, který sloužil v kuchyni na vojenském cvičení.
Kromě neoprávněných pochybností o svém kulinářském umění také může mít strach, že ji dost nemilujete. To by mělo být pro každého chlapa s krví v žilách lehké napravit. Dokazujte jí to tak často, jak budete chtít. Bude nádherně vstřícná. Rozpozná totiž signál, který jí pomůže odstranit pocit méněcennosti. Může tím však vyvstat další problém. Po pravdě řečeno, když získáte ženu Raka, může být trošičku sveřepá jako například, že se vás nevzdá do konce života. To není tak špatné. Existují muži, kteří jsou hladoví po takové věrnosti. Pokud jste měl to štěstí, že jste získal tento druh lásky, nikdy se vám nebude nedostávat jídla ani náklonnosti. Ten potřeštěný smích, který se bude ozývat, pro vás bude třeba také zdrojem zábavy. Její svérázný humor vám bude tím vzácnější, když pomyslíte na všechny ty sarkastické sirény s cynickými vtipy a pokryteckým smíchem.
Zahrávat si s city této dívky je krutě nespravedlivé, protože vás bude milovat, ctít, poslouchat a občas trochu zlobit s upřímnou oddaností. Proč byste v ní měl rozdmýchávat takovou lásku, když nemáte v úmyslu ji opětovat se stejným zanícením? Vzpomeňte si na její houževnatost. Třeba s ní budete jen nezávazně flirtovat, ale potom budete mít potíže to skončit, protože ona neuslyší závěrečný hvizd. City ženy Raka nejsou nikdy povrchní.
Jakmile vlastní muže nebo čajový šálek, jsou její jednou provždy.


A jéje

12. února 2009 v 1:05 | MaryLove
Tak už je to tady. Mary podlehla davovému šílenství a založila si blog. Upřímně, čekala jsem, že to přijde mnohem dřív. Asi jsem už mentálně vyspěla. Jde to tak rychle!
Je to docela legrace. Ani pořádně nevím, co sem budu plácat.
A to je na tom to nejlepší. Ovšem jestli nemáte rádi roztomilá koťátka s mašličkami kolem krku, proutěné košíky plné růží, viktoriánské domečky nebo porcelánovou čajovou soupravu pro panenky, raději táhněte o blog dál. Protože přesně tímhle se hodlám zabývat.

(Samozřejmě občas napíšu i nějaký ryze racionální článek plný svých smysluplných názorů na aktuální dění, nebo něco podobně oduševnělého. Ale ruku na srdce, copak se to dá postavit na stejnou úroveň jako roztomilá koťátka? Ani bych neřekla.)